Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

©  Michaela Javůrková

Fotogalerie v odkazech 2013

 

Aktuality (rok 2013)

 


 

Společenský večer a slavnostní vyhodnocení sezony 2013 východočeské oblasti 29.11. Nechanice

Foto

 

Drezurní trénink Suchá 16.11.

Foto

 

Závěrečné dostihy Pardubice 26.10.2013 - fotky na vyžádání !

Vloni sníh, letos slunce. Právě to zalilo pardubické dostihové závodiště Agrofert Park při Závěrečných dostizích s Českou asociací steeplechase. Připraveno bylo osm dostihů. Závěrečná steeplechase II. kategorie na 4200 metrů, nesoucí jméno vítězky Velké pardubické Orphee des Blins, patřila smolaři z nedávné Velké pardubické Speranzovi s žokejem Thomasem Boyerem v sedle. (pardubice-racecourse.cz)

Foto

 

Podzimní jezdecké závody a OM VčO seniorů Suchá u Litomyšle 05.10.

V sobotu 05.10.2013 se na Suché v areálu stáje Manon konaly poslední skokové závody sezony 2013. Počasí přálo, a tak jsme byli svědky prosluněného dne plného skvělých sportovních výkonů.

Foto

 

Finále Skokového poháru ČP Hořovice 21.09.-22.09.

Velké finále se střídáním koní zakončilo v neděli 22. září nejen hořovické kolo Skokového poháru České pojišťovny, ale zároveň celý dvanáctý ročník tohoto extraligového seriálu. Aleš Opatrný neměl do sobotního odpoledne finále jisté, ale výhrou ve Velké ceně Hořovic si jej pojistil a v neděli si dojel pro již pátou výhru v tomto jedinečném závodu.

V sobotu 21. září proběhlo v rámci Velké ceny Hořovic poslední kvalifikační kolo Skokového poháru ČP 2013. To mělo především nádech souboje dvou jezdců, Aleše Opatrného a Ludvíka Jandourka. jezdci.cz

Sobota                                                                                       Neděle    
 

 

Dostihy Pardubice - IV.kvalifikace 14.09. - fotky na vyžádání !

Poslednímu dílu kvalifikačníhoseriálu na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou dominovali svěřenci trenéra Josefa Váni staršího. Tempo hlavního dostihu udával Ready for Smile, pro vítězství si ale došel jeho tréninkový kolega Silver Regent. Vedl ho Josef Váňa mladší, pro kterého to bylo vůbec první vítězství v kvalifikačním dostihu. Zajímavé je, že dostih ovládli koně, kteří na přihlášce do Velké pardubické chybí. jezdci.cz

Foto

 

Parkury Hradec Králové - Grand Prix 25.08.

Foto

Parkury Suchá - Malá cena Litomyšle 24.08.

Čtvrtou srpnovou sobotu, konkrétně 24.08., se na kolbišti v Suché u Litomyšle v areálu stáje Manon odehrály již druhé skokové závody letošních letních prázdnin. Vrcholem sportovního klání na Suché byl parkur stupně S**, kde výška překážek dosahovala 130cm. Soutěž se jela současně jako Malá cena Litomyšle. Na start se postavilo devět dvojic, a až předposlední startující, Petra Skřivanová s Diusem (Stáj Manon), dokázala parkur překonat bez trestných bodů a probojovat se tak do druhé fáze, kterou dokončila taktéž bezchybně a dostala tak pod tlak posledního startujícího, který měl jako jediný možnost něco změnit, Jiřího Skřivana, který sedlal Jolie du Defey. Jiří Skřivan a Jolie však chybovali již na překážce číslo 2. a tak se z radosti radovala Petra Skřivanová. Jiří Skřivan si rychlým časem základního kola parkuru zajistil s Jolie druhé místo, zároveň však i třetí, jelikož v soutěži startoval navíc s Ebenem 2.

Foto

Skokový pohár Ptýrov 18.08.

Pouhých 12 hodin po slavnostním dekorování noční Velké ceny České pojišťovny, které uzavřelo sobotní program ve dvě hodiny po půlnoci, začala na ptýrovském kolbišti nedaleko Mnichova Hradiště další Velká cena – a to přímo Ptýrova. Jejím vítězem se nakonec stal Sergej Mogygin v sedle klisny Zoe de Liebri Z. Ten jako jediný dokázal překonat všechny nástrahy základního i finálového kurzu bez penalizace. skokovypohar.cz

Foto

Noční show Ptýrov 17.08.

V Ptýrově u Mnichova Hradiště byla v sobotu 17. srpna k vidění opravdu netradiční parkurová show. Nejlepší domácí skokoví jezdci a koně se utkali poprvé v historii Skokového poháru České pojišťovny při večerní Velké ceně za umělého osvětlení.

Foto

Parkurové závody Janov 20.07.

Foto

Mistrovství východočeské oblasti dětí, juniorů a mladých jezdců Suchá 13.07.

13.07.2013 se v Suché u Litomyšle v areálu stáje Manon konalo Mistrovství VčO ČJF v kategorii dětí, juniorů a mladých jezdců. Za prosluněného dne se na kolbišti v Suché odjelo celkem pět soutěží, z toho tři mistrovské. Jsou známa jména mistrů východočeské oblasti: Děti - Vanda Tmějová; Junioři- Eliška Jandová; Mladí jezdci- Jiří Tměj.

Foto

 

 

Mistrovství ČR v parkurovém skákání v kategorii družstev, mladých jezdců, žen a seniorů Ptýrov 07.07.

Novopečeným mistrem České republiky v parkurovém skákání pro rok 2013 se stal v neděli 7. července Ondřej Zvára. Ten dokázal se svým koňským svěřencem Cento Lano Arcus absolvovat během prodlouženého víkendu tři těžké parkury jen s 6 trestnými body. Částečně podobný průběh, jako soutěž jednotlivců v seniorské kategorii, mělo i samostatné klání žen. Z prvenství se radovala Nathalie Crnková v sedle Congo King Gaina. Skvělou podívanou nabídla i soutěž mladých jezdců, v níž Barbora Tomanová na Kohenovi završila hattrick mistrovských titulů v této kategorii. text jezdci.cz

Foto

 

Kritéria mladých koní Suchá 11.06.

Ze šestiletého ročníku se v klisnách nejvíce dařilo La Charlottě vedenou Jiřím Papouškem. Mezi hřebci a valachy byl hodnocen nejvyššími známkami za celý den (9,9,9) černý hřebec Eben Jiřího Skřivana. Shodou okolností měl stejné známky  Skřivanův bílý hřebec Dius v loňské edici šestiletých.

Foto

 

Skokový pohár České pojišťovny - Velká cena Litomyšle 06.06.-09.06.

Čtyřdenní závody Skokového poháru České pojišťovny v Suché u Litomyšle zahájily ve čtvrtek 6. června třemi úvodními soutěžemi na nižších úrovních. Vrcholná soutěž dne měla překážky 115 centimetrů (L*) a mezi 79 startujícími zvítězila Lucie Šrámková s Helou H Strojmotiv.

Ačkoliv dle rozpisu závodů byly v pátek 7. června v Suché u Litomyšle v rámci závodů Skokového poháru České pojišťovny na programu jen tři soutěže, nakonec diváci mohli potleskem poblahopřát hned pěti vítězům. Může za to soutěž Kolowrat Junior Cupu.

V generálce před Velkou cenou zvítězil v sobotu po osmé hodině večerní Jan Štětina a Rico S. Velmi nabitý program měl sobotní den v Suché u Litomyšle, kde se konají od čtvrtka do neděle závody Skokového poháru České pojišťovny. Skákalo se déle jak 12 hodin a během čtyř soutěží projelo startem téměř 300 dvojic.

Celkem 44 dvojic nastoupilo do nedělní Velké ceny Litomyšle, kterou vyvrcholil čtyřdenní program závodů Skokového poháru České pojišťovny pořádaných na kolbišti hřebčína Suchá. Pouze tři účastníci dokázali překonat všechny nástrahy soutěže stupně T* (vč. finále) bez penalizace.

     Čtvrtek                                                                                            Pátek     
 

Sobota                                                                                          Neděle
 

 

Skokový pohár České pojišťovny - Velká cena Kolína na Ptýrově 26.05.

Vítězem třetího kola se stal A. Opatrný a Zidande P, který spolu s druhou umístěnou, L. Polákovou a Carosem absolvovali jako jediní základní parkur a finále bez chyby. Třetí místo obsadil A. Opatrný se svým druhým koněm (Tadmus) a čtvrtý skončil J. Skřivan a Kallisto. Ten se tak dostal do čela průběžného žebříčku. V Kolowrat Junior Cupu byl nejúspěšnějším Jiří Tměj s Corsicou Mag Centrum.

Foto

 

 

Květnové parkurové závody v Suché u Litomyšle 11.05.

V sobotu 11. 5. se v Suché u Litomyšle konaly již druhé parkurové závody roku 2013. Jednalo se o Květnové závody, které měly na programu hned pět soutěží. Vrcholem závodů bylo S**, do kterého nastoupilo 18 odvážných dvojic. Náročnost parkuru potvrdila výsledková listina – pouze čtyři celkově čisté dvojice. Nejrychlejším a vítězným byl Rudolf Doležal a Enrique HS (JK Hřebčín Suchá). Druhá dokončila velice pěkným výkonem Veronika Jelínková s Corintem 2 (JK Sever Brno), třetí byla Gabriela Hájovská s Shakespearem (JK Stáj Supreme o.s.). Na čtvrté a páté pozici byli opět muži – čtvrtý Lukáš Sojka s Casiem Karsit (Stáj Karsit) a až páté místo muselo stačit Jiřímu Skřivanovi s Grandií (Stáj Manon).

Foto

 

Dostihy Pardubice - Italský den 08.05.

08.05. se v v pardubickém Synthesia Parku konaly sváteční dostihy zvané jako Italský den. Konalo se celkem 9 dostihů, přičemž hlavním dostihem byla Úvodní cross country KOROKA, Steeplechase crosscountry I.kat. –na 4500 m pro 5leté a starší koně o 120.000 Kč. Na start se postavilo 10 koní (Rabbit Well nebyl v moci startéra), dokončilo jich 5. Jistým vítězem hlavního dostihu byl Zarif, svěřenec Josefa Váni, kterého odjezdil syn trenéra Josef Váňa. Druhý doběhl taktéž Váňův svěřenec Hipo Jape, třetí dostih dokončil Cherwick. V rámci Italského dne se běžela „Velká cena Itálie“ (stchcc, IIIkat, 3800m), v níž dominoval Al Jaz vedený Josefem Sovkou.

Foto

 

Cena města Pardubic - parkurové závody 04.05.

V sobotu 04.05. se na pardubickém závodišti uskutečnily parkurové závody pojmenované jako Cena města Pardubic. Na programu byly mimo jiné hned dvě velmi atraktivní soutěže – nejvyšší skokovou soutěží bylo S*, ve kterém zvítězil Lukáš Sojka s Acolou Karsit. Druhým divácky zajímavým parkurem byl parkur terénní. Nastoupily do něj tři dámy, z toho jedna se dvěma koňmi. A právě tato jezdkyně – Jana Hocková, se umístila na prvních dvou pozicích (Ostrico, Pippa Fun)

Foto

 

Dubnové závody v Suché u Litomyšle 27.04.

V sobotu 27. 4. se v Suché u Litomyšle konaly první jezdecké závody. Ač meteorologové předpovídali bouřky a déšť, Suchá zůstala suchou a žádná přeháňka tak nenarušila průběh závodů. Hlavním bodem programu bylo L**, kde sehráli největší role tři jezdci - Jiří Skřivan, Lukáš Sojka  a Rudolf Doležal. A právě poslední startující Jiří Skřivan nakonec obrátil vše ve svůj prospěch v sedle Tenerifes Allegretto. Druhé místo si odnesl Rudolf Doležal s Ornelou HS, třetí byl Lukáš Sojka a Control Me Karsit.

Foto

 

Soustředění s Jiřím Skřivanem 24.03.

24.03. Jiří Skřivan ukončil sérii soustředění v areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle. Bohužel je Suchá stále pod sněhem, tudíž se soustředění nemohlo konat venku. I tak měli někteří účastníci s nastaveným cvičením co dělat :-) Nicméně forma je naladěna a můžeme se těšit na začátek sezony na Suché, který je stanoven na 27.04. jarními závody.

Foto

 

Předváděcí den hřebců ERC Mnětice 09.03.

09.03. se v ERC v Mněticích konal již druhý předváděcí den hřebců. Centrum zaznamenalo daleko větší návštěvnost než na prvním předváděcím dnu, kdy hustě sněžilo a silnice byly těžko sjízdné. Opět byli hřebci předváděni na ruce, tři skákali ve volnosti a někteří se ukázali i pod sedlem.

Foto

Soustředění s Jiřím Skřivanem 03.03.

Jiří Skřivan pořádá ve svém domovském areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle zimní cílenou přípravu pro sezonu 2013. Náplní přípravy je zdokonalení práce na uvolnění koně, zdokonalení sedu jezdce a jeho působení na koně, skoková gymnastika, distance, kombinace, profily, nácvik celého parkuru. Následující a poslední soustředění se uskuteční 24.03.

Foto

 

Závody psích spřežení - O pohár Lady bright Magadan Kramářova Chata 24.02.

Psí spřežení byla dlouho mým snem - a proto jsme se s kamarádem domluvili, sebrali foťáky a vyrazili do zapomenutého lesa ke Kramářově chatě. Počasí nám sneslo velmi hustou mlhu, přesto byla atmosféra nezapomenutelná.

Foto

Předváděcí den hřebců ERC Mnětice 23.02.

Equinní reprodukční centrum, Inseminační stanice hřebců Pardubice-Mnětice pořádalo 23. 2. první předváděcí den hřebců. Hřebci byli předvedeni na ruce a v zootechnickém postoji, někteří ve volnosti a pod sedlem. Druhý předváděcí den je na programu 9. března.

Foto

Soustředění s Jiřím Skřivanem 17.02.

Jiří Skřivan pořádá ve svém domovském areálu stáje Manon v Suché u Litomyšle zimní cílenou přípravu pro sezonu 2013. Náplní přípravy je zdokonalení práce na uvolnění koně, zdokonalení sedu jezdce a jeho působení na koně, skoková gymnastika, distance, kombinace, profily, nácvik celého parkuru.Soustředění pokračují až do konce března.

Foto

TOPlist